004.CZ - Gay a lesbický internetový magazín - zdraví, prevence HIV-AIDS a STI, sexualita, rodina, partnerské vztahy, GLBT poradna, aktuality

Hlavní sloupec
Komentáře

ke článku: Ve Španělsku údajně klinika nabízela léčbu homosexuality

(ze dne 16. 06. 2010, autor článku: )

Komentář ze dne: 19. 06. 2010 00:23:32
Autor: Lev
Titulek: Věc tělesná?
Myslíte, že homosexualita je záležitost tělesná? Já bych tedy řekl, že rozhodně duševní, stejně jako víra. A homosexualita se s vírou neslučuje prostě proto, že jednání s ní spojené je zakázáno ve SZ ("kdo leží s mužem jako se ženou, jeho krev padni na jeho hlavu") i NZ ("tito nezdědí království nebeské: ... muži, již mají intimní styk s muži...") a, což je pro katolíky asi nejdůležitější, i v jejich tradici. Takže homosexuálně jednat se podle víry nesmí, homosexuálně myslet by se taky nemělo, protože jak se píše např. v Matoušově evangeliu, kdo chtivě pohlédl, v srdci zcizoložil. Ovšem hříšných je i spousta projevů heterosexuální orientace, což si určitě středomořské národy zas až tolik k srdci neberou (např. promiskuita je hříšná v obou provedeních, protože člověk se vůbec nemá oddávat sexuálním kontaktům s jinou osobou než s manželem/manželkou a je jedno, jakého je ta osoba pohlaví, pořád je to hřích proti přikázání "nesesmilníš").
To, že je homosexuál nemocný, pokud jím být nechce, je dáno konsensem lékařů. I když, jak se tady jednou psalo, ve Francii zž přestali považovat za nemoc transsexualitu, u níž je nespokojenost její vlastní podstatou (zde by byla nemocí příslušnost k určitému pohlaví, s nímž se daná osoba neztotožňuje), takže třeba to asi opravdu skončí u toho pojetí s pihami, které nejsou nemocí, ať to vadí nebo ne.

Reakce na komentář
"Věc tělesná?"

Napište aktuální číslo dne v měsíci: 
Jméno (přezdívka): 
E-mail (volitelné): 
Titulek: 

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.
Maximální počet znaků v komentáři je 2000.


Je zakázáno vkládat do komentářů odkazy a reklamní sdělení.
Pravidla diskuzních fór na 004.cz zde

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
Komentáře 004
Nevím jak mám vyřešit svou orientaci uz ve dvanácti letech jsem z...
(20.05. - 13:15)
Nijak, ženo.
(08.03. - 11:13)
No tak on každej není gerontofil, že.....
(01.03. - 14:08)
@Ahoj (ITmaniak@seznam.cz) Nikdy jsem neslyšel větší nesmysl, ...
(01.03. - 14:05)
Děkuji za tvůj příspěvek, neb já to mám podobně a jsem rád, že ex...
(14.02. - 11:31)
Novinky
anketa
Můj přítel/moje přítelkyně je věkem oproti mně:
Celkem hlasovalo: 42378
© 2001 - 2026 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS | 0% AI